Вибір кондиціонера – справа дуже серйозна. Насамперед, це побутова техніка, яка коштує недешево, тому не можна його купувати, довірившись лише рекламі чи поверховому порівнянню характеристик.
У цьому випадку немає гарантії, що витрати на купівлю та установку принесуть у вашу квартиру, будинок або офіс бажану прохолоду та комфорт навіть у найспекотніший день. Щоб визначитися з вибором, потрібно не лише знати основні критерії, а й розуміти, як ними оперувати при порівнянні моделей. Насправді це не так складно.

Що це за цифри?

Перше, що впадає у вічі, якщо зайти в каталог інтернет-магазину або звичайний торговий центр, це цифри, що характеризують модель. Найчастіше зустрічаються позначення "9" і "12", але також можна зустріти "5", "7", "18", "24", "30" і "36". Цей індекс означає не що інше, як теплову потужність пристрою (BTU – Британська термічна одиниця). Відповідно, яка цифра стоїть на корпусі стільки тисяч BTU може дати конкретний кондиціонер. Якщо дивитися у звичних нам кВт, то потужність самих ходових моделей така:
• 7 – 2,0 кВт;
• 9-ка - 2,5 кВт;
• 12-ка – 3,5 кВт;
• 18 – 5,0 кВт.
Пристрої з більшою потужністю для побутових потреб використовуються рідко, оскільки вони підходять для кімнат, площею понад 50 кв. м. (зверніть увагу - не квартир, а саме кімнат, потім розглянемо важливу різницю).

Яка потужність потрібна

На перший погляд, визначитися з потужністю найпростіше. Адже 1 кВт забезпечує охолодження 10 кв. м., а це означає, що для кімнати 20 кв.м. потрібна 7-ка, о 25 – 9-ка, а 35 – 12-ка. Але в цьому є каверза. Стандартна величина має на увазі ідеальне приміщення, а квартиру та офіс до таких не віднесеш. У різні кімнати проникає різна кількість тепла, це залежить від багатьох факторів, найважливішими є:
• кількість людей;
• наявність побутової техніки;
• розмір вікон та сторони, на які вони виходять;
• кількість дверей та частота їх відчинення.

На кожну людину додається приблизно 0,15 кВт, а якщо у вас сонячна сторона – ще 0,3 кВт. Тобто якщо у вас кімната площею близько 20 кв. м., але в ній знаходиться три людини, одна з яких працює за комп'ютером, а інші дивляться телевізор, вам потрібна не сім, а дев'ять. Враховуйте не лише розміри, а й додаткові фактори.

Відповідно, для кімнати площею 25 кв. м. не завжди достатньо 9-ки. Якщо вікна виходять на південь і захід (денне та західне сонце), плюс члени сім'ї або працівники офісу постійно заходять і виходять з кімнати, то потрібна 12-ка, а не 9-ка. Як бачимо, найбільш популярними для квартир, будинків, офісів зі стандартними кімнатами є 9-ки та 12-ки. Тим більше, що вони знаходяться в середньому ціновому діапазоні, а вибір таких пристроїв найбільший.

Як не допустити помилок

Небажання переплачувати іноді перетворюється для покупця на додаткові витрати та незручності. Іноді людина вирішує, що немає сенсу купувати в двокімнатну квартиру дві 9-ки, набагато дешевше вийде придбати 12-ку, яка легко впорається з площею невеликої спальні та зали. Справді, так дешевше. Але варіант спрацює тільки в тому випадку, якщо у Вас студія, тобто між спальнею та залом немає стіни.

Якщо ж кімнати знаходяться поруч, але не суміщені, це зовсім правильне рішення. Адже кондиціонер охолоджує лише відкритий простір, повітря не йде через стіни. Ви не відчуваєте прохолоду від сусідського кондиціонера? У результаті, коли в кімнаті, де встановлена ​​12-ка, температура знизилася, пристрій автоматично вимикається. Якщо спробувати схитрувати і виставити мінімальну температуру 16 градусів, все одно нічого не вийде. У кімнаті з кондиціонером буде дуже холодно, а в сусідній – ті самі +32. Два кондиціонери 9-ї моделі дали б результат, хоч це й дорожче.

Висновок

Кондиціонер 9-ї моделі – чудовий вихід для середньої кімнати (до 25 кв.м.), особливо якщо її вікна виходять на північ, в ній небагато людей та побутової техніки. 12-ка підходить, як для габаритної кімнати (35 кв. м.), так і невеликого приміщення, в якому знаходиться вся сім'я, кілька співробітників офісу, або багато техніки (комп'ютерна, кухонна).

 

Вибрати кондиціонер