Як вибрати швейну машину

Будь-якій людині, яка цікавиться шиттям, необхідно знати, на які моменти потрібно звертати увагу при виборі швейної машинки. Найбільш затребуваними та поширеними у побуті є електромеханічні агрегати. Інший їхній вид – комп'ютеризований (електронний), пропонує широкий спектр можливостей у галузі шиття, декору, квілтингу, фігурного стібка, однак і вартість таких моделей на порядок вища.

Електромеханічні побутові швейні машини найпростіші в обслуговуванні. Незважаючи на те, що їхній внутрішній пристрій досить складний, експлуатація не завдасть особливого клопоту при уважному вивченні інструкції. Режими роботи таких помічниць керуються важелями чи ручним перемикачем. Звичайно, рядки складної форми електромеханічних машинок недоступні, але основні операції вони здатні виконати в повному обсязі.

У комп'ютеризованих пристроях за рух голки по тканині відповідає мікропроцесор. Такі швейні машини не мають обмежень щодо складності рядка. Вони максимально зручні в роботі: кілька натискань кнопок і пристрій налаштує і виконає необхідну операцію. Можливості залежить від наявного обсягу пам'яті. У електронних моделях можна використовувати налаштування за замовчуванням або вводити параметри.

Побутові швейні машинки розрізняються за типом човника, кількістю та видом виконуваних операцій, наявності дисплея, вишивального блоку та інших параметрів. Підбираючи агрегат, визначтеся, для чого він використовуватиметься: для нечастих операцій з ремонту одягу або як хобі, якому присвячується більшість вільного часу. Це позначить необхідний спектр можливостей та необхідних параметрів. Далі ми розглянемо внутрішній пристрій швейних машин докладніше.

ТИП ЧОВНИЧНОГО ПРИСТРОЇ

Човен повною мірою відповідальний формування шва. Він виконує функцію гачка, завдання якого входить оборот петлі з верхньої нитки навколо нижньої. Є два варіанти його руху:
• коливальне (хитке);
• обертальний (ротаційний).

Пристрій човника, що коливається, передбачає використання шпульного ковпачка, куди поміщається шпулька з ниткою. Всю цю конструкцію вставляють у човниковий пристрій. У процесі роботи човник рухається як маятник вправо-вліво, утворюючи стібок у рядку. Виробляє він це у вертикальній площині. Ротаційний човник робить обертання одному напрямку, у своїй його орієнтація то, можливо горизонтальної чи вертикальної.

Давайте подивимося плюси та мінуси кожного з них.

Розгойдується

Плюси. Всі елементи човника виконуються із металу, що впливає на довговічність використання виробу. Натяг нижньої нитки зручно регулювати простим поворотом гвинта на шпульному ковпачку. Машинки з таким простим за конструкцією човником належать до виробів доступної цінової категорії.

Мінуси. Певною мірою утруднений доступ до шпульки (при її зміні необхідно знімати відділення для приладдя). Здійснює шум при роботі через рухом металевих деталей, що коливаються. Необхідно регулярно змащувати. Невелика швидкість роботи. Є обмеження довжини та ширини стібка (до 0,5 см).

Ротаційний горизонтальний

Плюси . Відсутність шпульного ковпачка. Зручна і швидка установка просто шпульку вкладають зверху. Прозорість пластини дозволяє візуально спостерігати за залишком нитки на шпульці. Тиха робота. Можна розвивати велику швидкість шиття. Не потрібно мастило. Чудово справляється з шиттям тонких тканин.

Мінуси. Більшість вузлів такого човника виконується з пластику і при неакуратному поводженні або, наприклад, прошиванні занадто товстих тканин, деталі можуть ламатися. Коригування натягу нижньої нитки на човниковому пристрої утруднене (необхідно знімати голку). Правда, в сучасних машинках параметри рядка найчастіше регулюються завдяки натягу верхньої нитки, і немає необхідності робити цю операцію з нижньою.

Ротаційний вертикальний (друга назва – човник подвійного оббігання)

Плюси. Надійний і довговічний, тому що виконується з металевих деталей, щільно закріплених між собою за допомогою трьох гвинтів. Вирізняється надвисокою продуктивністю та відмінною якістю шиття за будь-якої швидкості роботи. Має низький рівень шуму. Зручно коригувати натяг нижньої нитки.

Мінуси. Обов'язкове регулярне мастило. Висока ціна таких швейних машин.

КІЛЬКІСТЬ І ВИДИ РЯДКІВ

Рядки, які здатна робити швейна машинка, поділяються на робочі та декоративні, що використовуються для прикраси виробу. Залежно від типу та моделі пристрою, їх кількість може змінюватись від декількох видів до сотень. До основних робочих рядків при виконанні більшості типових операцій з ремонту текстильних виробів можна віднести: прямий рядок, зигзаг, включаючи еластичний для гумки, рядок краєобметочний і для невидимої підгинання, обробку петлі. Різноманітність декоративно-оздоблювальних рядків досить широка, особливо це стосується електронних швейних машин, що зберігають у своїй пам'яті велику їх кількість.

vidyi-strochek

ДОДАТКОВИЙ ФУНКЦІОНАЛ І ОСОБЛИВОСТІ

Автообрізання нитки. Така функція допомагає спростити роботу, обрізаючи кінці ниток на готовому виробі автоматично.

Автоматичний ниткодівач. Наявність нескладного механічного пристрою допоможе швидко і легко заправити верхню нитку в голку. Його основою є маленький гачок, який входить у вушко голки, підхоплюючи нитку. Вам потрібно буде тільки витягнути петельку.

Верхній транспортер («крока лапка»). Це спеціальний пристрій, що закріплюється поруч із притискною лапкою. Його наявність, поряд з обов'язковим нижнім транспортером, відповідальним за просування тканини, покликане покращити цю дію, допомагаючи зшивати тканину без зміщення. Він корисний при шитті тонких і ковзних матеріалів, багатошаровому шитті, стіжці, квілтингу, при необхідності точного поєднання малюнка.

РК-дисплей . Пропонує виведення інформації про обраний рядок, її параметри, а також підказок. Буває монохромним, кольоровим чи сенсорним.

Захист від ривка. Ступінь натискання на педаль регулює швидкість шиття. З таким захистом швидкість збільшуватиметься плавно.

Оверлочна строчка . Дозволяє зробити імітацію оверлочної строчки (зигзаг із закріпкою), для чого використовується спеціальна лапка.

Петля в автоматичному режимі (буває до десятка та більше видів). Наявність цього режиму дозволяє виконати зашморг без вашої допомоги в один прийом. Розміри її задаються з допомогою спеціальної лапки чи міліметрах. Така точність стане в нагоді при виконанні декількох петель одного розміру.

Петля в напівавтоматичному режимі . Робиться машиною в 4 етапи, причому по черзі потрібно виставляти режими виконання різних країв петлі.

Підсвічування. Може здійснюватись як однією, так і декількома лампами.

Позиціонування голки. Спеціальна кнопка на панелі корпусу дозволяє опускати/піднімати голку.

Пришивання гудзиків . Використання спеціальної лапки дозволяє зробити пришивання гудзика.

Реверс . Функція, що дозволяє спрямовувати шиття у зворотний бік, використовується при закріпленні закінчення рядка.

Регулятор тиску лапки на тканину. Спеціальний важіль дозволяє відрегулювати тиск лапки для різнопланових тканин. У дорогих пристроях таке регулювання здійснюється автоматично.

Знімний рукав. Зняття частини корпусу дозволяє працювати з вузькими та круговими виробами.

Трикотажний шов . Дозволяє машинці працювати з еластичними матеріалами.

Зусилля проколу. Його автоматичне регулювання дає можливість акуратно працювати як з тонким матеріалом, так і пробивати кілька шарів щільної тканини.

Ширина зубатої рейки нижнього транспортера. Чим вона ширша і має більше зубців, тим краще просуватиметься тканина.

ВИСНОВКИ

Якщо ви збираєтеся використовувати швейну машинку лише час від часу, наприклад, для дрібного ремонту, або пошиття карнавального костюма дитині тощо, то вам цілком підійде недорога електромеханічна модель з вертикальним човником, що коливається.

Звичайно, більше зручностей та можливостей, а також високу швидкість проведення операцій пропонують сучасні швейні машини з горизонтальним човником, але коштують вони дорожче і до них треба ставитися дбайливіше, не використовувати тканину та нитки, не призначені для конкретної моделі, щоб не пошкодити пластикові деталі човника. .

Інша справа, якщо ви волієте шити для себе ексклюзивні речі, захоплюєтеся пошиттям на замовлення або займаєтеся частим ремонтом одягу, то найкращим варіантом буде швейна машина з вертикальним човником ротаційним. Ну, і зрозуміло, якщо дозволяють кошти і ви по-справжньому захоплені виготовленням креативних виробів, то комп'ютеризована машина стане для вас справжньою знахідкою. Використовуючи список додаткових можливостей та особливостей моделей, ви зможете визначитися, які з них найбільш важливі для вас.

У наступній частині ми наведемо короткий огляд лідерів продажу серед побутових швейних машин у нашому інтернет-магазині. До нього увійшли електромеханічні моделі від провідних виробників: Minerva, Brother, Singer та Toyota.

Найкращі швейні машинки 2017 року. Топ продажів.

Вибрати швейну машинку

Підпишись на співтовариства "Дешевле Нет" в соціальних мережах і дізнавайся про акції та вигідні пропозиції першим!

Facebook    Google+